Zaklad Doskonalenia Zawodowego w Kielcach realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „EDUKACJA USTAWICZNA ŚCIEŻKĄ ROZWOJU ZAWODOWEGO. Kształcenie i doskonalenie zawodowe osób z województwa świętokrzyskiego”.
CEL PROJEKTU:
Podniesienie lub zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych przez jak największą liczbę osób dorosłych z terenu województwa świętokrzyskiego spośród 96 objętych wsparciem.
PLANOWANE EFEKTY:
75 % uczestników projektu uzyska kwalifikacje zawodowe.
Zdobycie kwalifikacji zawodowych będzie odbywało się poprzez udział w kwalifikacyjnych kursach zawodowych, tzw. KKZ.
CO TO JEST KKZ?
KKZ to Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy.
Jest to kurs prowadzony według programu nauczania uwzględniającego podstawę programową kształcenia w zawodach w zakresie jednej kwalifikacji.
KKZ to rozwiązanie wychodzące naprzeciw potrzebom osób dorosłych, podejmujących dalsze kształcenie lub doskonalenie zawodowe w trakcie pracy.
Nowy system kształcenia zawodowego KKZ umożliwia zwiększenie mobilności zawodowej osób dorosłych oraz szybsze reagowanie na potrzeby rynku pracy i gospodarki.
Ta forma kształcenia pozwala Wam na jak najszybsze podjęcie pracy z nowymi kompetencjami w ręku.
Jest to nie tylko doskonała propozycja dla studentów i absolwentów szkół wyższych umożliwiająca skorygowanie nietrafnego pierwszego wyboru lub poszerzenie swoich kwalifikacji oraz zainteresowań, ale również łatwy sposób na zmianę pasji w wymarzony zawód poszukiwany na rynku pracy.
Osoba, która ukończy Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy i zda egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w zakresie danej kwalifikacji, otrzymuje świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.
Zdobycie wszystkich kwalifikacji (K1,K2,K3) składających się na dany zawód wraz z potwierdzeniem odpowiedniego poziomu wykształcenia oznaczać będzie zdobycie pełnego zawodu - dyplomu technika w danym zawodzie.
Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe to forma kształcenia dla dorosłych wprowadzona przez MEN od 1 września 2012 r.
CO ZYSKASZ BIORĄC UDZIAŁ W PROJEKCIE ?
|
|
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wartość projektu: 1.560.792,00 PLN
Dofinansowanie projektu z UE: 1.326.673,20 PLN